Od czego zależy zdolność kredytowa?

Decydując się na kredyt gotówkowy musimy wiedzieć o tym, że dla banku bardzo ważna będzie nasza zdolność kredytowa. A zatem powinniśmy odpowiednio wcześniej dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej, możemy też sami ją sobie sprawdzić. Oto kilka najważniejszych czynników, od których uzależniona jest zdolność kredytowa:

  • historia kredytowa poprzednich zobowiązań finansowych – dla banku bardzo ważne jest to czy wcześniejsze zobowiązania były spłacane w terminie,
  • wiek,
  • stan cywilny
  • cel, na który chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

W obecnej chwili bardzo dużo Polaków nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej, a co za tym idzie nie mają szans na zaciągnięcie kredytu w banku. A zatem odpowiednio wcześniej warto jest poznać najlepsze sposoby na zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Jak wszyscy wiemy zanim bank udzieli nam kredyt największy nacisk kładzie wcześniej na sprawdzenie naszej historii kredytowej. Te informacje panki pozyskują z Biura Informacji Kredytowej. Jak się okazuje każdy z nas może samodzielnie uczynić to bez wychodzenia z domu, wysyłając jedynie wniosek o raport BIK. za darmo. BIK wystawia gwiazdki od 1 do 5. W przypadku, gdy ktoś posiada tylko 1 gwiazdkę, szanse na uzyskanie kredytu jest znikoma. Osoby posiadające tylko jedną gwiazdkę mogą wnioskować tylko o pożyczkę w instytucji pożyczkowej.

Inną kwestią dla której warto sprawdzić swoją historię kredytową w bik jest fakt, iż wiele osób długo po spłaceniu swoich zobowiązań pożyczkowych w dalszym ciągu widnieje na liście dłużników. Wiele banków z opóźnieniem bądź też wcale nie informuje BIK o spłaceniu kredytu przez danego klienta.

Zanim wybierzesz, porównaj oferty kilku banków

Liczba ofert kredytów gotówkowych na rynku jest ogromna, w zasadzie bez problemu można znaleźć kredyt gotówkowy na 5 lat, który będzie w pełni zgodny z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Często jednak decydując się na kredyt sprawdzamy tylko oferty banku dla którego jesteśmy już klientami, mając nadzieję że ten bank będzie miał dla nas z pewnością najkorzystniejszą ofertę. Jak się okazuje nic bardziej mylnego . Decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Najlepszym pomysłem jest porównaniu ofert od kilkunastu różnych banków. Wówczas uzyskamy stuprocentową pewność, że warunki, które proponuje nam dany bank są rzeczywiście bardzo atrakcyjne. Wiele banków posiada też promocje dla nowych klientów.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.